НОВОСТЬ

Mälestuspink Andres Rjabovile Share

Andres Rjabov oli Balti Jaama Turu hing ja juht aastatel 2015-2020. Kasvades ülesse ja veetes oma lapsepõlve Kalamajas, siis võib uue turu käivitamist pidada Andrese elutööks, millele ta nendel aastatel täielikult pühendus.

Turu Õhtuväljakule paigaldati Andrese mälestuseks pink. Pingi valmistas ületee EKA-s baseeruv Risto Tali ja Rainer Kaasik-Aaslav. 

Pink sündis koostöös turu ja Andrese perega, kuhu panustasid ka turu üürnikud. Koera motiiv sümboliseerib Andrese tavapäraseks saanud hilisõhtust rutiini, kus ta oma taksikoera Chilliga jalutas ümber turu ja läbi Depoo veendumaks, et kõik on korras.

  

Andrese pere mälestab: 

"On pea aasta möödas Balti Jaama Turu endise juhi Andres Rjabovi lahkumisest. Aasta 2020 algas turule keeruliselt ja see aasta oli ka edasi keeruline meile kõigile. 

Andres pani turgu oma hinge ja aja, et turg saaks hoo sisse. Turu hea käekäik oli talle oluline. Probleemid said lahendatud, isegi kui see tähendas öösel kohale minemist, et varast tuvastada või läbitilkuvale laele ämbreid alla panna. Turg oli tema hoolealune, keda ta hellitas ja armastas, ning seda hoolt ja armastust on tunda iga kord, kui sinna taas sisse astuda. See rahutunne, see elevus, see rõõm - see kõik on alles.

Andrese pere tänab südamest mälestuspingi eest!"