Kuidas peokleiti valides olla originaalne ja säästlik

Suvi on täidetud lõputute üritustega ning üks tähtsaim üritus alustab seda kõike – koolilõpetamine. On elus tulnud ette, et saabud peole ja ruumis on mitmel sõbrannal seljas täpselt sama kleit? Eestis lõpmatult poode siiski pole ja paratamatult on sellise juhuse võimalus suur. Mis teha? Vali vintage! Tõime välja neli veenvat põhjust, miks valida taaskasutus:

  • Vintage on ajatu

Vintage on omanäoline ja ei lähe kunagi moest! Valikus on romantilist, klassikalist, ekstravagantset ja palju muud. Võimalusi loominguliselt läheneda ja läbi stiili end täielikult väljendada on palju. Lase valla oma sisemine Jackie või „Suure Gatsby“ Daisy Buchanan.


Kuidas peokleiti valides olla originaalne ja säästlik


  • Ainulaadsus

Need kleidid pole lihtsalt taaskasutus. Nad on tükike ajalugu. Seda nii isiklikul tasandil kui ka suuremas pildis. Riietel on hinge! Ainult ajalugu ei tee neid rõivaid eriliseks. Meie väikses Eestis on ju piiratud valik, mis üsna tihti kipub ka korduma. Selliste lugude ja ilmetega riideid juba naljalt igas kohas ei leia. Ja alati saab koordineerida riietust oma silma järgi!

  • Aardejaht

Kas mäletad seda tunnet poes, kui leidsid just selle õige, mida sa alati otsinud oled? Ja palju parema hinnaga? Second hand šoppamine ongi nagu lõputu aardejaht, mis alati lõppeb just sellise emotsiooniga. Sa tead, et ainult sina leidsid selle kleidi!


Kuidas peokleiti valides olla originaalne ja säästlik


  • Looduse- ja rahakotisõbralik

Trend möödub ja riided visatakse minema. Aastas visatakse miljonite viisi riideid minema, mis kõik lõpuks meie loodust suuremal või väiksemal määral hävitavad. Taaskasutust toetades annad meie planeedile puhkepausi!

Taaskasutust toetades annad meie planeedile puhkepausi!

Tasub vaid vaadata second hand poodide valikut. Taaskasutades säästab loodust ja raha! Üldjuhul on taaskasutatud kaup alati soodsam, kui täiesti uus riideese rõivapoest. Varasemalt tehti asju kestmiseks, täna sellele enam rõhku ei panda ja kiirmood on vaikselt üle võtmas.


Balti Jaama Turu teisel korrusel särab vastu "vintage ala", kus asuvad Sveta Vintage, Fankadelik ja MS Vintage. Samuti leiab kleite ka antiigialast ja taaskasutuspoest Sõbralt Sõbrale.

Приятного чтения